صابر طباطبائی یزدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ صابر طباطبائی یزدی
آرشیو وبلاگ
      شهید در آئینه اسلام ()
نتیجه ی سفر من به راهیان نور نویسنده: صابر طباطبائی یزدی - سه‌شنبه ۱۳ فروردین ،۱۳۸٧
قافله ی خمینی روزی آنجا بوده است و ما دیر رسیده ایم. نخیر این مطلب درست است که ما به فیض شهادت نرسیده ایم اما این را خدا خواسته است که ما بعد از آنها بیاییم و درس بگیریم و کاری را که به سختی آنها کردند ما ادامه دادنش را بر عهده بگیریم.

آنها با سن و سال کمشان، کاری کردند که ما چنان پشت پا زدن به دنیایی را از پیر هایمان سراغ نداریم تنها راه این است که از همین سن و سال ها جوانان شروع به تزکیه کرده باشند. شناخت درست راه امام حسین به آنها این مطلب را فهماند که نهی از منکر همیشه زنده است و تنها راه وصل شهادت است. بعضی ماندند و کار های پشت جبهه و دنیایی آنها را به دام انداخت که آن کار های کوچک بواسطه ی نرفتن به جبهه و خودسازی و سلوک و بعد از جنگ، یقینا برای کسی که فریضه اش جنگیدن است، ناممکن است زیرا صلب توفیق در این موقع پیش میاید زیرا توفیق را به کسی هدیه می دهند که وظیفه اش را به موقع شناخت و به موقع انجام داد. مثل یاران امام حسین در مسیر کربلا. پس بدون انجام وظیفه ها نمی توان راه را پله پله طی کرد بلکه درجا خواهیم زد و بلکه بدتر از آن. مگر اینکه عذر شرعی داشته باشیم و از مرجع اجازه بگیریم وگر نه اگر خودمان تصمیم بگیریم حتما دچار اشتباه و تسویل می شویم و خود را توجیهی شیطانی خواهیم کرد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
سفر ما با راهیان نور 86 نویسنده: صابر طباطبائی یزدی - سه‌شنبه ۱۳ فروردین ،۱۳۸٧
سفر به مشهد ها و قتلگاه ها1)         دوکوهه:?         پادگانی و حسینیه ای و نماز ها و وضو ها و نیرو گرفتن ها و دسته و تیپ شدن ها2)          ستاد راهیان نور شهید آوینی مقر بیمارستان امام علی (ع)3)         اروند رود و فاو:?         پل و آسمان و رودخانه و غواصی و خطرات4)         شلمچه:?         دشتی ساکت اما شنیدنی5)         طلائیه:?         گودی قتلگاه – سه راهی شهادت6)          پادگان ?           مانور – صیجگاه - پرچم سید الشهدا7)         هویزه:?         مقبره ی شهدا8)         مسجد جامع:?         سنگر سنگر ها9)         فکه10)     چزابه11)     دهلاویه12)     شوش دانیال13)     مشهد اردهال
  نظرات ()
شهید ادامه ی تکاملش کجاست. نویسنده: صابر طباطبائی یزدی - یکشنبه ۱۱ فروردین ،۱۳۸٧

براستی از مدتی که با شهدا در اردوی راهیان نور آشنا شدم٬ درد دل هایم درباره ی آنها بیشتر شده است٬ احساس می کنم همت را بیشتر در دلم راه می دهم. راستی تا بحال این من بودم که آنها را راه نمی دادم و آنها بودند و من از آنها استفاده نمی کردم خدایا مرا از نعمت هایی که از آنان غافل بودم در امان دار و غفلت هایم با ببخش.
آوینی٬ چمران٬ همت٬ گمنام ها٬ امام٬ بیشتر در نظرم می آیند٬ حتی دیگر وقتی به سخنرانی های دکتر حسن رحیم پور ازغدی گوش می دهم باز هم آنان را میابم. خدایا من به تمام این کلمات محجوب بودم٬ مرا از هر آنچه که در حجاب آنها هستم رها کن و تخرق ابصار القلوب حجب النور.
ازغدی جان می گفت: تنها سوال فلان شهید در جبهه که با هم بودیم این مساله بود که ادامه ی حیات طیبه ی شهید برای شاخ و برگ دادن و که فرعها فی السماء کجاست. و خود ازدی جان می گفت که من اتفاقا یادم بود و به ایشان گفتم که حدیثی هست که ...


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر وصبت نامه شهدا. هوشمندی کوفیان ایثار وقتی محقق می شود کودک صحرا وصال معشوقه و وصال معشوق وصیت نامه ی شهید امیر حاج امینی تبعیض بین شهدا؟ یا احتیاط که شرط عقل است؟ اگر ما لیافت شهادت داشتیم ... سربازی شهادت و وظیفه و گوی و میدان
کلمات کلیدی وبلاگ شهدا (٥) شهید (٤) سلوک (۳) جنگ تحمیلی (۳) راهیان نور (٢) وصیت نامه (٢) شهادتین را گفت (٢) وظیفه ی ما (۱) امیر حاج امینی (۱) لیاقت شهادت (۱) تربیات نفس (۱) لقمه حلال (۱) اندروید (۱) مقام شهید (۱) غیبت پشت سر شهید (۱) خدایا عاشقم کن (۱) دلیلی نوشتن من (۱) امتحان به اندازه ی ظرفیت (۱) قرب خدا (۱) عین الیقین (۱) خود را مبرا ندان (۱) عاقبت للمتقین (۱) پدر (۱) سربازی (۱) کربلا (۱) ظهور (۱) شهادت (۱) امام حسین (۱) محرم (۱) عاشورا (۱) ایده (۱) توهم (۱) امام زمان (۱) امام خمینی (۱) جهل مرکب (۱) جنود عقل و جهل (۱) رسانه ها (۱) آخرلزمان (۱)
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب