صابر طباطبائی یزدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ صابر طباطبائی یزدی
آرشیو وبلاگ
      شهید در آئینه اسلام ()
کودک صحرا نویسنده: صابر طباطبائی یزدی - یکشنبه ۱۳ آذر ،۱۳٩٠

کوچکترین شهید کربلا، داشت جان میداد، از تشنگی. داشت جون میداد. تیر سه شعبه نمی خواست... امام حسین هم معلم تاریخه و حجت ها را برای ما تمام کرد تا جنون و کینه ی دشمن به حضرت علی را نشان دهد. چون اینها با حق و عدالت علی مخالف بودند و  کینه ها بر دل گرفته بودند

گهواره ی خالی و پژواک صدایت. دارد هلاکم می کند آهنگ این غم.

برای ما باید عبرت باشد عزیزان. هیچ اهلی از اهل حق نیستند مگر اینکه پیر و جوان و کودک شان بخاطر اسلام حاضرند همه ی خانواده ی خود را و جان خود را تقدیم حق کنند. اما برعکسش صادق نیست. یعنی هر کسی جان داد و بچه داد نشانی حق بودن او نیست. و همه ی پیچیدگی همینجاست.

عبرت و درس گرفتن تلاش می خواهد و من و تو که میخواهیم بیاموزیم باید خود تلاش کنیم تا بفهمیم. عزیزانم. همه چیز را حاضر و آماده نمیتوان به دست آورد. جواب خیلی از سوالات و پرسش های ذهن تو باید به دست خودت حل شوند.

همین بس که تو معلم خودت باشی رو جواب سوالاتت را با تفکر و تحقیق بدست بیاوری، ضمانت عاقبت بخیری توست. هیچ کس و هیچ چیز عاقبت بخیری کسی را نمی تواند تضمین کند. تنها من و تو باید تلاش کنیم تا اراده و ایمان و یقین را در خود روز بروز تقویت کنیم.


همه ی راز ها در ولایت است. من و تو چه بخواهیم و چه نخواهیم در این دنیا دنبال تفکری حرکت می کنیم.

دنبال ائمه ی جور یا ائمه ی حق؟ همینکه من و تو سعی کنیم دنبال ائمه ی باطل حرکت نکنیم خودش نوعی مقیاس تشخیص است.

همینکه من و تو گناه را کنار بگذاریم. همینکه که هر روز مطالعه ی دینی و عقیدتی و تاریخی کنیم.

همینکه هر روز یافته هایمان را به بحث و نقد بگذاریم و دنبال دلیل برای عقاید خود باشیم و عقاید خود را محکم کنیم.

من در عقیده و مسلک و عمل کردن نسلی را و جمعیتی را در عصر خودم بهتر از امام خمینی و شاگردانش سراغ ندارم.

شاگردانی که دیدند امام را، عجیبند. و بزرگوار، اما شاگردانی که او را ندیدند، از دسته ی اول هم عجیب ترند. 

امامی که در خود جستجو کرد و بسیاری از کدورت ها را برطرف کرد. در عالم بیرونی، هم مردم، با او هم مسیر و هم جهت شدند. کلامی از امام معصوم هم در تائید این مطلب وجود دارد (قریب به این مضمون) که تو مسائل خودت و خدایت را برطرف کن خداوند مسائل دنیایی تو را با مردم حل می کند.

  نظرات ()
مطالب اخیر وصبت نامه شهدا. هوشمندی کوفیان ایثار وقتی محقق می شود کودک صحرا وصال معشوقه و وصال معشوق وصیت نامه ی شهید امیر حاج امینی تبعیض بین شهدا؟ یا احتیاط که شرط عقل است؟ اگر ما لیافت شهادت داشتیم ... سربازی شهادت و وظیفه و گوی و میدان
کلمات کلیدی وبلاگ شهدا (٥) شهید (٤) سلوک (۳) جنگ تحمیلی (۳) راهیان نور (٢) وصیت نامه (٢) شهادتین را گفت (٢) وظیفه ی ما (۱) امیر حاج امینی (۱) لیاقت شهادت (۱) تربیات نفس (۱) لقمه حلال (۱) اندروید (۱) مقام شهید (۱) غیبت پشت سر شهید (۱) خدایا عاشقم کن (۱) دلیلی نوشتن من (۱) امتحان به اندازه ی ظرفیت (۱) قرب خدا (۱) عین الیقین (۱) خود را مبرا ندان (۱) عاقبت للمتقین (۱) پدر (۱) سربازی (۱) کربلا (۱) ظهور (۱) شهادت (۱) امام حسین (۱) محرم (۱) عاشورا (۱) ایده (۱) توهم (۱) امام زمان (۱) امام خمینی (۱) جهل مرکب (۱) جنود عقل و جهل (۱) رسانه ها (۱) آخرلزمان (۱)
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب