صابر طباطبائی یزدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ صابر طباطبائی یزدی
آرشیو وبلاگ
      شهید در آئینه اسلام ()
نتیجه ی سفر من به راهیان نور نویسنده: صابر طباطبائی یزدی - سه‌شنبه ۱۳ فروردین ،۱۳۸٧
قافله ی خمینی روزی آنجا بوده است و ما دیر رسیده ایم. نخیر این مطلب درست است که ما به فیض شهادت نرسیده ایم اما این را خدا خواسته است که ما بعد از آنها بیاییم و درس بگیریم و کاری را که به سختی آنها کردند ما ادامه دادنش را بر عهده بگیریم.

آنها با سن و سال کمشان، کاری کردند که ما چنان پشت پا زدن به دنیایی را از پیر هایمان سراغ نداریم تنها راه این است که از همین سن و سال ها جوانان شروع به تزکیه کرده باشند. شناخت درست راه امام حسین به آنها این مطلب را فهماند که نهی از منکر همیشه زنده است و تنها راه وصل شهادت است. بعضی ماندند و کار های پشت جبهه و دنیایی آنها را به دام انداخت که آن کار های کوچک بواسطه ی نرفتن به جبهه و خودسازی و سلوک و بعد از جنگ، یقینا برای کسی که فریضه اش جنگیدن است، ناممکن است زیرا صلب توفیق در این موقع پیش میاید زیرا توفیق را به کسی هدیه می دهند که وظیفه اش را به موقع شناخت و به موقع انجام داد. مثل یاران امام حسین در مسیر کربلا. پس بدون انجام وظیفه ها نمی توان راه را پله پله طی کرد بلکه درجا خواهیم زد و بلکه بدتر از آن. مگر اینکه عذر شرعی داشته باشیم و از مرجع اجازه بگیریم وگر نه اگر خودمان تصمیم بگیریم حتما دچار اشتباه و تسویل می شویم و خود را توجیهی شیطانی خواهیم کرد.


خدایا این بندگان شهید تو بودند که عصر جاهلیت را با آن همه فساد گذراندند و یاران خمینی و مهدی شدند. در زمانه ی ما نیز جنود جهل و طاغوت از فساد چیزی کم نگذاشتند. هنوز هم می توان صدای قافله ی کربلا و هل من ناصر ینصرنی امام حسین را شنید و خود را به آن قافله رسانید. آنها یعنی همین شهدای ما در زمان طاغوت، میتوانستند کار بد را با توجه به محیط فاسد زمانه شان که منعی هم در کار نبود، انجام دهند. اما جوانان کنونی ما با اینکه منع می شوند و حریص تر می شوند و جلوی دستشان هم همه ی آلات قمار و شهوت قابل وصول است و از فیلم های غربی آنها را می بینند و یاد می گیرند و حریص تر و دلباخته تر هم می شوند. چنان می بینند که کارگردانان ماهر به دستور شیطان، نقش ها و طرح های تبلیغاتی گرفته تا فحشا را با جلوه ای دیگر می سازند[1] که جلوه گری های بدتری نیز دارند. هنوز تاریخ تکرار می شود و میبینیم که از ما جوانان امروز نیز عده ای می توانند منافق باشند و درجات و درکات بدتر داشته باشند. اما بالاخره دار دنیا مجل مشخص شدن همه ی این بدی ها و خوبی هاست و هر جا و هر لحظه عاشورایی برپاست. و باید دید در کدامین سپاه فعالیت می کنیم. ادامه ی راه شهیدان نیز هماهنگ است با راهی که آنها به عنوان مقدمه با نام انسان سازی و خود سازی پیش رفتند و تا قدم آخر که همان شهادت است، کامل کردند و به انتها و سرانجام نیک رساندند. ما نیز باید همین قدم خودسازی را برداریم و ببینیم که خداوند چه وظیفه ای را به ما محول می کنند و کدام مسئولیت و کدام خدمت گذاری را به عنوان آزمایش بزرگ به ما محول می کنند.به قول آیت الله بهجت (حفظه الله) دوری از گناهان اولین قدم تنها قدم سیر و سلوک است و باید توجه کنیم و دقت کنیم ببینیم، با دوری از هر گناه چه نکته ایریز به ما الهام می شود و سعی کنیم آن را جدی بگیریم تا در جا نزنیم.


[1] و بقیه ی رسانه های تصویری هم که مانند ماهواره و اینترنت و بدتر از همه موبایل
  نظرات ()
مطالب اخیر وصبت نامه شهدا. هوشمندی کوفیان ایثار وقتی محقق می شود کودک صحرا وصال معشوقه و وصال معشوق وصیت نامه ی شهید امیر حاج امینی تبعیض بین شهدا؟ یا احتیاط که شرط عقل است؟ اگر ما لیافت شهادت داشتیم ... سربازی شهادت و وظیفه و گوی و میدان
کلمات کلیدی وبلاگ شهدا (٥) شهید (٤) سلوک (۳) جنگ تحمیلی (۳) راهیان نور (٢) وصیت نامه (٢) شهادتین را گفت (٢) وظیفه ی ما (۱) امیر حاج امینی (۱) لیاقت شهادت (۱) تربیات نفس (۱) لقمه حلال (۱) اندروید (۱) مقام شهید (۱) غیبت پشت سر شهید (۱) خدایا عاشقم کن (۱) دلیلی نوشتن من (۱) امتحان به اندازه ی ظرفیت (۱) قرب خدا (۱) عین الیقین (۱) خود را مبرا ندان (۱) عاقبت للمتقین (۱) پدر (۱) سربازی (۱) کربلا (۱) ظهور (۱) شهادت (۱) امام حسین (۱) محرم (۱) عاشورا (۱) ایده (۱) توهم (۱) امام زمان (۱) امام خمینی (۱) جهل مرکب (۱) جنود عقل و جهل (۱) رسانه ها (۱) آخرلزمان (۱)
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب